GAZ Hakkında

GAZ Rusya şirket binası
GAZ, önde gelen Avrupalı ticari araç üreticilerinden biridir. Rusya'nın bir numaralı üreticisidir ve dünyanın 40'tan fazla ülkesine ticari araç ihraç etmektedir.

GAZ TÜRKİYE

87 YILLIK EFSANE
GAZ Otomobil Fabrikası (GAZ) 1932 yılında kuruldu. GAZ’ın ürettiği ilk araç “bir buçuk tonluk” bir kamyon modeliydi. GAZ kurulduğu andan itibaren, 350'den fazla model ve bunların türevleriyle birlikte 18 milyonun üzerinde araç üretti. GAZ araçları, Rusya tarihini ve otomotiv endüstrisinin gelişimini yansıtmaktadır. Gorki Otomobil Fabrikası tarafından üretilen araçlar, ülkenin geçmişindeki bütün çağların somutlaşmış örnekleridir.

YÜKSEK OTOMASYONA SAHİP MODERN ÜRETİM SİTELERİ
Bugün, 40.000'den fazla kalifiye eleman şirketimiz için çalışmaktadır. Benzersiz ve yalın bir üretim sistemi ile tüm kayıpları ortadan kaldırmakta, her alanda üretimde sürekli iyileştirme prensibiyle çalışmakta ve böylelikle üretim verimliliğini müşteri odaklı bir şekilde artırmaktadır. Bu özenli çalışmalarımız sayesinde, GAZ üretim sahalarındaki otomasyon seviyesi bazı operasyonlarda % 75'e ulaşmaktadır.

MÜHENDİSLİĞİN EŞSİZ GELENEKLERİ
Tüm geliştirme çalışmaları, otomotiv mühendisliği döngüsünü destekleyen Rusya'nın en büyük Ar-Ge tesisi olan GAZ'ın kendi Mühendislik Merkezinde gerçekleştirilir: konsept ve tasarım geliştirme, planlama, prototipleme, modelleme, test etme, üretim süreçleri tasarımı, mühendislik ve sertifikalandırma...

GAZ SPOR TAKIMI
GAZ off-roaders'ın güvenilirliği ralli yarışlarının ağır koşullarında kanıtlanmıştır. GAZ Raid Sport ekibi, ralli yarışlarında iki kez Rusya şampiyonu olmuş ve 2012, 2013, 2016 yıllarında Silken Yolu'nda yapılan Maraton mitinglerinde yer almıştır. GAZ yarış arabaları da seri olarak üretilen diğer araçların platformlarında üretilmektedir. Şasi, aks, motor, dişli kutuları, yaprak yayları ve direksiyon mekanizmaları gibi özel üretilen komponentler araçlara seri üretimle monte edilmektedir.


GAZ, Rusya’nın en büyük ticari araç üreticisidir. Şirketin ürün portföyünde hafif ve orta ağırlıktaki ticari araçlar, ağır hizmet tipi kamyonlar, otobüsler, motorlar ve 500'den fazla özel tip araç bulunmaktadır. GAZ, % 100 elektrikli ve kendinden sürüşlü araçlar gibi son teknolojilerin yanı sıra telematik ve gelişmiş sürücü destek sistemleri (ADAS) bulunan otomobillerin geliştirilmesiyle de ilgilenmektedir. GAZ'ın kendi bünyesinde bir mühendislik merkezi, Rusya'da 13 tam entegre üretim tesisi ve Türkiye ile Kazakistan'da montaj tesisleri bulunmaktadır.

GAZ hafif ticari vasıta pazarında Avrupa'nın önde gelen üreticilerinden biridir.
>
40
DÜNYA ÇAPINDA
service
İletişim

GAZ Otomotiv San. ve Tic. A.Ş.
Gündoğan Mah. Sanayi Cad. No 19/1 Söğütlü-SAKARYA
E-mail: info@gazturkiye.com.tr

Basın ofisi: media@gazglobal.com