GAZ Hakkında

GAZ - önde gelen Avrupalı ticari araç üreticilerinden biridir, Rusya'nın bir numaralı üreticisi ve dünyanın 40'tan fazla ülkesine ticari araç ihracatçısıdır.

GAZ TÜRKİYE

87 YILLIK EFSANE
GAZ Otomobil Fabrikası (GAZ) 1932 yılında kuruldu. GAZ’ın ürettiği ilk araç “bir buçuk tonluk” bir kamyon modeliydi. GAZ kurulduğu andan itibaren , 350'den fazla model ve bunların türevleriyle birlikte 18 milyondan fazla araç üretti. GAZ araçları, Rusya tarihini ve otomotiv endüstrisinin gelişimini yansıtmaktadır. Gorki Otomobil Fabrikası tarafından üretilen araçlar, ülkenin yaşamındaki bütün çağların somutlaşmış örnekleridir.

YÜKSEK OTOMASYONA SAHİP MODERN ÜRETİM SİTELERİ
Bugün, 40.000'den fazla kalifiye eleman şirketimiz için çalışıyor. Benzersiz bir yalın üretim sistemi tüm kayıpları ortadan kaldırmakta, her çalışan üretimde sürekli iyileştirme prensibiyle çalışmakta ve böylelikle üretim verimliliği müşteri odaklı bir şekilde artmaktadır. GAZ üretim sahalarındaki otomasyon seviyesi bazı operasyonlarda% 75'e ulaşmaktadır.

MÜHENDİSLİĞİN EŞSİZ GELENEKLERİ
Tüm geliştirme çalışmaları, bir otomotiv mühendisliği döngüsünü destekleyen Rusya'nın en büyük Ar-Ge tesisi olan Şirket'in kendi Mühendislik Merkezinde gerçekleştirilir: konsept ve tasarım geliştirme, planlama, prototipleme, modelleme ve test etme, üretim süreçleri tasarımı, mühendislik ve sertifikalandırma.

GAZ SPOR TAKIMI
GAZ off-roaders'ın güvenilirliği ralli yarışlarının ağır koşullarında kanıtlandı. GAZ Raid Sport ekibi ralli yarışlarında iki kez Rusya şampiyonu oldu. 2012, 2013 ve 2016 yıllarında Maraton mitinglerinde Silken yolunda yer aldı. GAZ yarış arabaları seri olarak üretilen araçların platformlarında inşa edildi, montajları ve bileşenleri araçlara seri üretimle monte edildi: özel üretilen bu komponentler şasi, akslar, motorlar, dişli kutuları, yaprak yayları ve direksiyon mekanizmaları.


GAZ, Rusya’nın en büyük ticari araç üreticisidir. Şirketin ürün portföyünde hafif ve orta ağırlıktaki ticari araçlar, ağır hizmet tipi kamyonlar, otobüsler, motorlar ve 500'den fazla özel tip araç bulunmaktadır. GAZ,% 100 elektrikli ve kendinden sürüşlü araçlar gibi son teknolojilerin yanı sıra telematik ve gelişmiş sürücü destek sistemleri (ADAS) bulunan otomobillerin geliştirilmesiyle de ilgilenmektedir. GAZ'ın kendi bünyesinde bir mühendislik merkezi, Rusya'da 13 tam entegre üretim tesisi ve Türkiye ile Kazakistan'da montaj tesisleri bulunmaktadır.

GAZ hafif ticari vasıta pazarında Avrupa'nın önde gelen üreticilerinden biridir.
>
40
DÜNYA ÇAPINDA
service
Iletişim

GAZ Otomotiv San.VeTic.A.Ş.
Gündoğan Mah.Sanayi Cad.No 19/1 Söğütlü-Sakarya
E-mail: info@gazturkiye.com.tr

Basın ofisi: media@gazglobal.com