Basında GAZ

GAZ araçları İpek Yolu-2019 Ralli Yarışlarına başladı.

Nizhny Novgorod, 8 Temmuz 2019 - Dört GAZ aracı sezonun en büyük araba yarışlarından birine başladı - İpek Yolu 2019 Ralli Yarışları.

İki GAZelle Next performans aracı ve iki Sadko Next aracı bu yıl ilk defa başlayan Rusya'nın doğusundaki Irkutsk bölgesindeki zorlu ve çok günlü bir rotayı geçecek.

On gün boyunca ralli katılımcıları Irkutsk bölgesinde, Buryatia Cumhuriyeti’nden, Moğolistan ve Çin’den geçerek yarışı 16 Temmuz’da antik çağlarda İpek Yolu'na açılan kapı olarak kabul edilen Çin’in Dunhuang şehrinde tamamlayacaklar.

Dört GAZ aracı İpek Yolu-2019 ralli yarışına başladı. On gün boyunca iki GAZelle Next performans aracı ve iki Sadko Next off-road kamyonu 16 Temmuz'da Çin şehri Dunhuang’da bitirmek üzere 5000 km’den daha fazlasını yol alacak.

Ekipler araçların güvenilirliğini ve kendi sürüş becerilerini çeşitli arazilerde test etmek durumunda kalacaklar. Orman yollarından, çamurlu geçişlerden ve Sibirya nehirleri vadilerinden sonra ekipler Moğolistan'ın kuzeyindeki sert bozkır parkurları, yüksek irtifa uzantıları ve kayalık platolarla baş edecekler.

Yarışın son günlerinde ekipler meşhur Gobi Çölü’nün yüksek kum tepeleriyle ve dağınık kumlarıyla savaşacakları için bunlar en zorlu günler olacak.

GAZ Raid Sport ekibinin spor araçları seri GAZ araçları yapısındadır.

İki GAZelle Next aracı özel spor parçaları ile desteklenen seri Cummins ISF 2.8 motorları ile çalışmaktadır.

Sadko Next araçları Yaroslavl Motor Fabrikası tarafından üretilen YMZ-534 motorları ile donatılmıştır.

YMZ motorları birkaç yıldır zorlu spor müsabakalarında kullanılmış ve en zorlu koşullarda ve yüksek sıcaklıklarda bile yüksek güvenilirlik göstermiştir.

Özel ayarlar sayesinde motorlar 2600 RPM'de 300 hp'ye kadar güç çıkışına ve 1800-2400 RPM'de 1000 Nm'ye kadar torka erişebilir.

Cummins ISF 2.8 motor özellikleri:

Güç çıkışı 3800 RPM'de 200 hp'ye kadar

Tork 2000-3200 RPM'de 520 Nm'ye kadar

Takımın teknik destek araçları Sobol 4x4 seri araçlarıdır. Mükemmel arazi yetenekleri sayesinde araçlar en zorlu yarış rotasının neredeyse her noktasına ulaşabilir.

Takımın lastikleri Michelin tarafından sağlanmıştır. Sadko ve Sadko Next araçları Michelin X-L ile, GAZelle Next ve Sobol 4x4 BFGoodrich All-Terrain KO2 lastikleri ile donatılmıştır. Bu lastikler toprak yollarda en uygun hız kombinasyonunu ve kum ve arazileri müzakere etme kabiliyetini sağlar.

GAZ Raid Sport ekibinin mürettebatı:

GAZelle Next, 230 numaralı başlangıç - Evgeny Sukhovenko mürettebatı ve Evgeny Pavlov;

GAZelle Next, 231 numaralı başlangıç - Alexey Ignatov ve Kirill Chapaev'in mürettebatı;

Sadko Next, 306 numaralı başlangıç - Mikhail Shklyaev ve Alexander Laguta'nın mürettebatı;

Sadko Next, 312 numaralı başlangıç -Boleslav Levitsky ve Alexander Obukhov'un mürettebatı.

Bu yıl, İpek Yolu uluslararası rallisi dokuzuncu kere düzenleniyor ve 36 ülkeyi temsil eden 97 araç katılıyor.

İlk iki yarış günü araçlar, orman yollarının ekipler için ilk ciddi sınavı oluşturduğu Irkutsk ve Ulan Ude arasında iki özel yarış alanını geçti

9 Temmuz'da yarış karavanı Moğolistan'a geçecek.


GAZelle Next >

GAZelle NEXT Van 2019'da Rusya'da Yılın Ticari Aracı Ödülünü Aldı

GAZelle Next En İyi Van Ödülünü Kazandı.

GAZelle NEXT Panelvan, 2019 yılında Rusya'nın En İyi Van'ı seçildi.. Araç, online oylama ile yapılan yarışmada milyonlarca insanın oylarıyla bu ödüle hak kazandı... ( Moskova, 17 Mayıs 2019 )

GAZelle Next bu ödülü üçüncü kez almaya hak kazandı. Üretilen 10 GAZ modelinden 6 tanesi sınıfının en iyisi seçildi.

En İyi Van kategorisindeki tüketici oyları etkileyen faktörler, gelişmiş işlevsellik ve konforun bir arada sunulması, standart olarak sunulan donanım çeşitliliği ve sınıfının en uygun fiyatına sahip olması.

GAZelle Next kamyonet üretimi 2015 sonbaharında Gorky Otomobil Fabrikası'nda başladı. LCV çok hızlı bir şekilde popüler oldu ve şimdi 18 ülkeye ihraç ediliyor.

Şu anda GAzelle Next'in iki temel sürümü var: Panelvan ve Camlı Van, her biri standart, uzun ve süper uzun dingil mesafesi üzerine inşa edilebilir. AYA aşağıdaki üç motordan biriyle 6,5 veya 4,6 ton olabilir: dizel, benzin ve bi-yakıtlı (gaz / benzin) olabiliyor.

Andrey Sofonov, Gorky Otomobil Fabrikası Genel Müdürü:

Bu yıl GAZelle markası 25. yılını kutladı. Bu yıllar boyunca müşterilerimiz birkaç nesil birbiri ardına gelecek şekilde 2 milyondan fazla araç satın aldı ve spesifikasyonlarında birkaç büyük yükseltme yapıldı, onlarca GAZelle sürümü ve yüzlerce özel araç üretildi. Değişmeyen tek şey GAZelle’nin Rusya’nın en popüler Ticari Aracı olması. GAZelle Next Panelvan, gerçekten cazip bir fiyat sunarken, yabancı markalarla rekabet edebilmek için mükemmel işlevsellik, kalite ve ergonomiyi bir arada sunan çok güçlü ve rekabetçi bir üründür.

Rusya'da Yılın OTicari Aracı Ödülü, Rusya'daki en büyük yarışması ve dünyadaki en büyük pazar analizi projesidir. Otomotiv pazarındaki bağımsız kamuoyu göstergesidir. Oylama, 1 Ocak 2019 - 14 Nisan 2019 tarihleri arasında, oy kullanma hakkına sahip herhangi bir Rus bölgesinden yasal yaştaki herhangi bir Rus vatandaşı ile yapıldı. Bir milyondan fazla kişi kendi favorilerine oy verdi, istatistikler çoğunun (% 84) erkek olduğunu söylüyor. Yaşları 25 ila 44 arasında değişmektedir.


GAZelle Next >

GAZelle Next kamyonet 65 bin 900 TL’ye GAZ bayilerinde.

GAZelle Next’te kaçırılmayacak fiyat avantajları hala devam ediyor.

Türk Ticari Araç pazarına 2018’de yeniden adım atan Rus devi GAZ alırken de kullanırken de tasarrufa önem veren GAZelle Next Kamyonet ve Panelvanları ile fark yaratıyor.

GAZ Türkiye Genel Müdürü Cengiz Yüksel, devir ekonomi devri. Bu nedenle alırken de kullanırken de hem tasarruf etmek isteyen hem de konfor ve performanstan taviz vermek istemeyen müşterilerimizin sesine kulak veriyoruz.

GAZelle Next Kamyonetlerimiz 65.900 TL, GAZelle Next Panelvanlarımız ise 69.800 TL’den başlayan fiyatlarla satışta. Üstelik %0 faiz seçeneğimiz de var. Tüm müşterilerimizi Mayıs ayı bitmeden GAZ Türkiye yetkili bayilerine davet ediyoruz.

3 yıl 150 bin kilometre garanti
GAZelle Next Kamyonet ve Panelvanlarda 150 beygir güç üreten Cummins dizel motor yer alıyor. 3 yıl 150 bin kilometre garantili araçlar, 8 yıl paslanmazlık garantisi, joystick vites gibi özelliklere sahip. Ayrıca 20 bin kilometre bakım aralığıyla GAZelle Next, kullanıcısını alırken de, kullanırken de üzmüyor.
Fiyatının çok üzerinde performans sunuyor.
GAZelle Next’teki kampanya 31 Mayıs tarihine kadar geçerli…
Daha detaylı bilgilere gazturkiye.com.tr adresinden ulaşılabiliyor…


GAZelle Next >

Rus devi, Gaz Türkiye Türkiye’de bayi ağını güçlendirmeye hız verdi

Türkiye pazarına ilk olarak 2004 yılında giren, Rus otomotiv devi GAZ Group, daha önce distribütörler aracılığı ile yürüttüğü faaliyetlerini doğrudan sürdürme kararı aldı. Sakarya’da montaj tesisi bulunan Rus şirket, Türkiye genelinde bayi ağı kurma çalışmalarına hız verdi

SAKARYA’DA MONTAJ YAPIYOR
Sakarya’daki montaj tesislerinin olduğunu işaret eden Gaz Group Uluslararası Operasyonlar Direktörü Leonid Dolgov, “Burada sadece montaj yapılmakta. Diğer distribütör zamanında sadece kamyonet üretilirken ürün gamımızı genişleterek şimdi hem kamyonet hem de 11,5 ve 13,5’luk panelvanları da üretiyoruz” dedi.

ÖNCELİK BU İKİ İLDE
Türkiye genelinde hali hazırda 16 bayi ve 36 servis istasyonlarının olduğunu aktaran Dolgov “Bayi ayısını artırmayı düşünüyoruz. Uygun adaylar çıkarsa bu sene öncelikle Konya, Gaziantep gibi bölgeleri hedefliyoruz” dedi.

FİYAT AVANTAJI YÜKSEK
Ürünlerinin önemli bir fiyat avantajı sağladığına vurgu yapan Dolgov “Fiyat fayda dengesi olarak baktığınızda bizim ürünlerimiz çok uygun. Çok avantajlı bir ürün sunuyoruz. Satın almada ciddi fiyat avantajınız var. Ürünlerimiz yüzde 25-35 aralığında daha uygun. Bu yıl satışlarımızı ikiye katlamayı hedefliyoruz. Aracın dizaynına bakınca herhangi bir zafiyeti yok. Bakınca aslında bu fiyat farkı bana göre çok fazla. Ama neden bu fiyat farkını koyuyoruz ve neden bu özveride bulunuyoruz? Araçlarımız gözüksün, trafiğe çıksın, insanlar bilsin görsün diye böyle bir fiyat farkı oluşturduk. Üç senede ve 150 km garantimiz var. Bakım aralığı da 20 bin km. Servis teşkilatımız eğitimli. Yedek parça tedarikte sorun yok. Ciddi stoğumuz bulunuyor. Satıştan çok marka algımız önemli” dedi.

TÜRKİYE PAZARINA GÜVENİYORUZ
Türkiye pazarının geçen yıl yüzde 42 daralmasına karşın Türkiye pazarına güvendiklerini kaydeden Dolgov “Alımlar geciktiriliyor ama bu uzun sürmez” dedi. Dolgov açıklamasının devamında “Uzun vadede Türkiye’de üretip, yurt dışına ihraç etmeyi planlıyoruz” şeklinde konuştu.


GAZelle Next >

Gaz Türkiye kur artışına rağmen büyük avantajlar sunuyor

Rus menşeili Ticari Araç devi GAZ, dövizde yaşanan dalgalanmalara inat hem indirim, hem de kullanım maliyetleriyle rakiplerine göre önemli avantajlar sağlıyor. Gaz Türkiye kur artışına rağmen büyük avantajlar sunuyor.

Gaz Türkiye Satış Direktörü Eray Gazioğulları, “Kurdaki artışlara rağmen GAZelle Next ile müşterilere inanılmaz bir fiyat avantajı sunuyoruz. Cummins Motorlu 150 HP Panelvan aracımız 77.055 TL’den, yine aynı motora sahip kamyonet araçlarımızı ise 68.900 TL’den başlayan fiyatlarla sunuyoruz. Araçlarımızın fiyatlarını rakiplerimiz ile mukayese ettiğimizde müşterilerimize en az yüzde 30 avantaj sağlıyoruz. Üstelik 5.000 TL’ye varan nakit ve takas indirimleriyle 3 yıl / 150.000 kilometre garanti de vermekteyiz. GAZelle Next fiyatlarını piyasadaki rakipleriyle kıyasladığınızda ticaretinizi ertelemeye gerek olmadığını göreceksiniz” dedi.

Türkiye ile Rusya arasındaki örnek işbirliği
Gaz Türkiye’nin Rusya’yla ilişkilerde büyük önem arz ettiğini belirten Gazioğulları, “Artan kur maliyetlerine rağmen üzerimize düşen görevi yerine getiriyoruz, müşterilerimize araçları en uygun şartlarla sunarak ticarete destek oluyoruz. Gaz Sakarya tesisleri, Türkiye ile Rusya arasındaki gelişen işbirliğine güzel bir örnek teşkil etmektedir. Gaz Türkiye, Hafif Ticari Araç pazarında önemli pazar payı elde etmeyi hedeflemektedir.” diye konuştu.

FSM’den geçmenin en ucuz yolu
Eray Gazioğulları, ayrıca GAZelle Next Panelvan 11.5 m3 araçlarının Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden geçebilme avantajının olduğunu da sözlerine ekledi.


GAZelle Next >

GAZelle NEXT Panelvan Türkiye'de Satışa Sunuldu

Sakarya, Şubat 08, 2018, – Rusya’nın en büyük endüstriyel grubu olan Basic Element’in bir alt kuruluşu olan GAZ, Türkiye'de GAZelle NEXT Panelvan satışına başladı. Araçlar Türkiye pazarında gövde hacmi 11,5 m3 ve 13,5 m3 olmak üzere iki versiyonda GAZ Türkiye bayilerinde satışa sunulmuştur.


GAZelle Next >


GAZelle Next Panelvan

Basında GAZ Türkiye